Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Açılış Dersi
11 Ekim 2017 07:45

6 Ekim 2017 tarihinde, saat 10:00’da, Gazi Üniversitesi 100. Yıl Konferans Salonu’nda, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesini bu yıl kazanan birinci sınıf öğrencilerimize açılış dersi düzenlendi.

Derste, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Kadir ARICI öğrencilere bir ders saati süresince bir hukukçuda bulunması gereken ahlaki ve hukuki esasları, teorik ve pratik temelli örneklendirmelerle izah etti.

Bunun yanında Fakültemiz Medeni Hukuk Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Özel Hukuk Bölüm Başkanı Prof. Dr. İhsan ERDOĞAN bir konuşma yaparak hukuk, hak, vatan gibi temel konularda öğrencilere nasihatlerde bulunarak tecrübelerini paylaştı.

Fakültemiz İdare Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Süheyla Suzan ALICA öğrencilerimize fakülte imkânlarını, topluluklar ve kültürel faaliyetleri; Fakültemiz Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Mustafa ŞAHİN ise fakültemiz ile ilgili sayısal verileri paylaştı.

Öğrenciler adına ise bu yıl Fakültemizi birincilikle kazanan Berat KATRANCI bir konuşma yaparak “neden” Hukuk ve Gazi tercihinde bulunduğunu katılımcılarla paylaştı.